Cześć! Nazywam się Jakub Tokarczyk.

Cześć! Nazywam się Jakub Tokarczyk.

Jestem czynnym muzykiem, kompozytorem, akompaniatorem i mieszkam w Krakowie. Jestem nauczycielem gry na pianinie dla ludzi w różnym wieku.

W marcu 2018 założyłem kanał na Youtube "My Home In Cracow" gdzie gram instrumentalne covery polskich piosenek popowych i alternatywnych. Kilka miesięcy potem, z powodu dużej ilości zapytań o nuty postanowiłem uruchomić sklep. Umieszczam tutaj opracowania fortepianowe do polskich popularnych piosenek. Można również kupić lub zamówić podkłady muzyczne dla wokalistów.

Uważam, że instrumentalna muzyka w piękny sposób rozwija wyobraźnie. To naprawdę niesamowite, że kilka uporzadkowanych dźwięków może nas przenieś mentalnie w kompletnie inny wymiar. Ta abstrakcyjna sztuka pozwala mi na kreowanie muzycznych obrazów i wprowadza w odmienny świat. "Ach muzyka. To magia większa od wszystkiego co my tutaj robimy" Harry Potter i Kamień filozoficzny

Od zawsze jestem zafascynowany jazz'em i blues'em jednak uwielbiam ciepłe brzmienia. Moi ulubieni artyści to: Norah Jones, Amos Lee, Diana Krall, John Mayer, Natalia Przybysz, Fisz Emade, Paolo Nutini, Nils Frahm, Ben Howard, Path Metheny

Doświadczenie

Pavana - Eastern Fashion Week Bialystok 2019

Nie ograniczam się jedynie do fortepianu. Jestem elastyczny jeśli chodzi o gatunki muzyczne i kreuję różne klimaty. Ten utwór (trans-electro) skomponowałem na zamówienie, na potrzeby pokazu mody Eastern Fashion Week Bialystok 2019. Choreografem i tancerzem jest Łukasz Szkiłądź.

Utwór w całości możesz posłuchać tutaj.

Mob - Swanee

Mob to mój autorski zespół w którym śpiewam, gram oraz jestem songwriterem. Do tego składu wybrałem swoich przyjaciół i zarazem najlepszych muzyków których znam. Słuchając się nawzajem i wymieniając nasze odczucia, razem tworzymy aranżacje wszystkich utwórów. Nasza muzyka jest mieszanką kilku stylów ale zwykliśmy mówić że gramy pop-blues-rock'a.
Wejdź na nasz profil
FB facebook.com/ZespolMob
INST instagram.com/ZespolMob
YT youtube.com/ZespolMob

Jare Zytko - Syntetycznie 2017

Przez pięć lat grałem w zespole weselnym Jare Zytko, z czwórką moich fantastycznych przyjaciół. Pod koniec mojego odejścia wydaliśmy płytę "Syntetycznie" na której w większości, znajduje się nasz autorski materiał. W ten album każdy z nas wsadził cząstkę siebie. Pracowaliśmy nad nim wspólnie. Każdy ułożył przynajmniej jedną linie melodyczną, każdy napisał przynajmniej jeden tekst.

Płytę można kupić (limited edition - 1000 sztuk) lub posłuchać na Spotify. 

Inspiracje

Nils Frahm

To zdecydowanie mój mistrz. W pojedynkę, na miejscu tworzy muzykę użwając looper'ów, delay'ów, reverb'ów, chorus'ów i innych efektów akustycznych wprowadzając słuchaczy do innego świata - świata dźwiękowych obrazów i kolorów. Poprzez zabawę dźwiękiem i kreację sound'u przyprawia audytorium o dreszcze. Podziwiam jego doskonałą prezycję, perfekcyjne poczucie rytmu i niesamowite umiejętności improwizacyjne.

Hania Rani

To zdecydowanie nowość na polskim rynku muzycznym. Kreuje melancholijny klimat, pełen niesamowitego uroku. Hania Raniszewska jest laureatką aż 4 Fryderyków w roku 2020. W jej muzyce ogromna rolę spełniają emocje. Muzyka faluje niczym morskie fale. Tutaj każdy element jest ważny i spotęgowany efektami akustycznymi. Polecam wsłuchać się w dźwięk mechanizmu intrumentu.

Norah Jones

Moja wielka miłość o której niemogłem nie wspomnieć. Spokojna, kojąca uszy muzyka; nietypowa, smaczna gra na pianinie; ciepła atmosfera budowana na scenie, a wszystko to takie proste i szczere.